Co robi Pucio?

Co robi Pucio?” autorstwa Marty Galewskiej-Kustry to kolejna książka dla dzieci poświęcona sympatycznemu bohaterowi o imieniu Pucio.

Kim jest Pucio?

Pucio to mały chłopiec, który odkrywa otaczający go świat i zaprasza do tej podróży inne dzieci. Staje się wiernym towarzyszem w nauce podstawowych czynności dnia codziennego, a także nabywaniu nowych umiejętności takich jak np. mowa.

O czym jest książeczka ”Co robi Pucio”?

Co robi Pucio?” to kontynuacja serii, tym razem w formie kieszonkowej. Książeczka dedykowana jest starszym dzieciom, u których po okresie uczenia się podstawowych gestów, dźwięków, czy sylab, przyszedł moment na zapoznanie się z pierwszymi rzeczownikami i czasownikami.

Dzięki ilustracjom dziecko w przyjazny sposób uczy się, kojarząc usłyszane nazwy przedmiotów, czy zwierząt z konkretnymi ilustracjami oraz czynnościami. Może również wskazywać obrazki na podstawie tego, co usłyszało, kształtując tym samym umiejętność rozumienia ze słuchu. Niewątpliwie ogromną zaletą publikacji są bogate ilustracje autorstwa Joanny Kłos oraz duża czcionka, która zachęca dzieci, już na wczesnym etapie rozwoju, do nauki czytania.

Inne książki z serii o Puciu


Książeczki o Puciu kierowane są do dzieci w różnym przedziale wiekowym. Pierwsza książka z serii ”Pucio uczy się mówić” wprowadza do tematu wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Kontynuację dla nieco starszych dzieci stanowi książka „Pucio mówi pierwsze słowa”, a także  ”Pucio umie opowiadać”. Uzupełnienie stanowią książeczki ”Pucio i ćwiczenia z mówienia”, a także ”Pucio na wakacjach”, które umożliwiają utrwalane nowych umiejętności związanych z mówieniem i artykulacją głosek.

Wspomniane publikacje mogą posłużyć nie tylko jako wsparcie w nauce mówienia. Kształtują również w dziecku ciekawość otaczającego go świata, a także rozwijają wyobraźnie. Dzięki książeczkom dziecko już od najmłodszych lat może identyfikować się z ich bohaterem, który wspiera je i pomaga wiedzieć i umieć coraz więcej.

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra jest pedagogiem dziecięcym oraz logopedą. Pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz prowadzi swój gabinet logopedyczny. Jest autorką serii książek wspierających rozwój mowy u dzieci m.in. ”Pucio uczy się mówić”, ”Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz ”Wierszyki ćwiczące języki”.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracowała przez kilkanaście lat jako graficzka. Obecnie zajmuje się ilustracjami. Współprowadzi pracownię lalek Kalikayo.

 

Katarzyna